De tweede helft
Midlife. We krijgen er allemaal mee te maken, maar toch overvalt het ons en weten we vaak niet goed hoe we hiermee om moeten gaan. Het is zelfs zo dat 25% van de mannen in een midlifecrisis terechtkomt. Ergens tussen ons 38e en 55e levensjaar maken we als het ware de balans op en beseffen we dat ons leven al voor de helft voorbij is. En dat we te maken hebben met een kloof van wat we zouden willen zijn en wie en wat we werkelijk zijn. Tijdens deze midlife-fase komen vragen naar boven over wie we nu eigenlijk zijn, wat we nu echt belangrijk vinden, wat ons nu echt gelukkig maakt en hoe we naar de toekomst kijken.
We komen tot de ontdekking dat de middelen van onze eerste levenshelft ons onvoldoende handvattengeven voor die tweede levenshelft. Op allerlei terreinen ervaren we dat we aan het inleveren zijn. Maar er is gelukkig ook een andere kant. Want juist deze midlife-fase wil God gebruiken om ons (geestelijk) leven te verdiepen en ons klaar te maken voor die tweede levensfase, waarin we de diepere betekenisvan het leven gaan ontdekken. Het accent verschuift van doen naar zijn. Van kennis naar wijsheid, van ik-gerichtheid naar wij-gerichtheid.
De tweede helft is bedoeld voor mannen die sterker en gezonder door hun midlife-fase willenkomen en daarbij God op een nieuwe en intieme manier willen leren kennen.
Paklijst Zwitserland - De tweede helft
Voor het tweede helft weekend geldt deze verplichte uitrusting. Niet meer en niet minder.